Apie

Istorija

Senovinių sklandytuvų klubas buvo įkurtas 1973 metais entuziastų, vedamų Chris Wills vizijos. Klubo tikslas yra palaikyti bei saugoti neįtikėtinai turtingą praeities sklandymo istoriją ir pasirūpinti, jog kita pilotų karta galėtų išbandyti ir mėgautis sklandytuvais, kurie suformavo sklandymo istoriją.

Tuomet, kai buvo sukurtas senovinių sklandytuvų klubas, mažai ką domino senoviniai sklandytuvai, įskaitant ir muziejus. Taip gimė pagrindinė VGC filosofija: tikras entuziastas geriausiai išsaugos mūsų sklandančią istoriją, taip užtikrinant, kad šios unikalios mašinos išliktų ten, kur priklauso – ore. Taigi 1973 metais senovinių sklandytuvų sąskrydyje, Koventrio sklandymo klube, Anglijoje, buvo įkurtas senovinių sklandytuvų klubas. Sąskrydyje dalyvavo 23 senoviniai sklandytuvai, atvykę iš Jungtinės Karalystės, Šveicarijos ir Vokietijos. Šis įkvepiantis startas paskatino VGC smarkiai išsiplėsti per ateinančius metus ir liudija kasdieninių entuziastų aistrą bei ryžtą sklandymui visame pasaulyje.

Senovinių sklandytuvų klubas šiandien

Nuo to neoficialaus susibūrimo 1973 metais, VGC išaugo į tarptautinį klubą su daugiau nei 900 narių iš viso pasaulio. Tarp jų yra entuziastai ne tik iš visų Europos užkampių, bet ir iš JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos, Korėjos, Japonijos ir Rusijos. VGC nariai palaiko ryšius per mūsų reguliarų žurnalą „VGC News“, kuriame gausu įdomių straipsnių ir nuotraukų, klubo interneto svetainę ir atvirą „Facebook“ grupę „Vintage Glider Club“.

Vis dėlto maloniausias būdas susitikti yra per daugelį vykstančių sąskrydžių. Svarbiausias akcentas yra mūsų tarptautinis senovinių sklandytuvų sąskrydis – gausus narių ir daugiau nei 100 sklandytuvų susibūrimas. Šio jaudinančio renginio vieta kiekvienais metais keičiasi ir jį organizuoja vis kitas Europos sklandymo klubas. Ne VGC nariai gali gali išbandyti senovinių sklandytuvų klubą mūsų „pasimatymo“ sąskrydyje. Šis kuklesnis renginys vyksta prieš pat tarptautinį sąskrydį ir daugeliui entuziastų yra kaip tarpinė stotelė vykstant į pagrindinį renginį.

Dėka VGC, nemažai senovinių sklandytuvų, kurie jau gulėtų užmarštyje, vis dar gali skrieti padangėse. Maža to, naudojant originalius brėžinius, daugybė jau išnykusių senovinių orlaivių buvo prikelti iš naujo!

Senovinių sklandytuvų klube mes ne tik prisimename senovinius orlaivius, bet ir priimame naujesnius – ,,klasikinius” – sklandytuvus. Daugelis mūsų narių yra aviamodeliuotojai, kurie ne tik turi prieigą prie tikrų sklandytuvų, bet ir rašo savo skyriuje, mūsų žurnale. Taip pat mes sukaupę didelį archyvą, kaip priemonę sklandymo vystymosi istorijai saugoti.

Bėgant metams VGC tapo unikalia pilotų bei entuziastų tarptautine bendruomene, kurios senoviniai ir klasikiniai sklandytuvai yra kerintis reginys tiek ore, tiek ant žemės. Mūsų nariai dalinasi idėjomis, mėgaujasi skrydžiais kartu ir galiausiai, bet ne mažiau svarbiai, perduoda gyvą sklandymo paveldą ateities pilotų kartai.

Chris Wills su Benvenutu Ivanausku prieš pirmą jo skrydį su Grunau Baby. Achmeris, 2009m.